ویرایش مقاله و متن شما

هم به صورت نیتیو و هم به صورت تخصصی

ویرایش مقاله و متن انگلیسی هم به صورت تخصصی توسط متخصصان مجرب رشته شما و هم به صورت نیتیو توسط ویراستاران بومی انگلیسی زبان. ما به شما تضمین می‌دهیم این یک شعار نیست بلکه یک واقعیت است

ویژگی‌های ویرایستاری در استاد ویراستار

چرا استاد ویراستار را انتخاب کنید؟

ویرایش تخصصی

مقالات و متون شما در استاد ویراستار توسط ویراستاران تخصصی رشته شما ویرایش خواهند شد. ما برای یافتن بهترینها تلاش می‌کنیم.

قیمت‌گذاری رایگان

ویرایش نیتیو

تمامی سفارشاتی که به صورت”نیتیو” ثبت شوند در استاد ویراستار توسط ویراستاران نیتیو انگلیسی زبان ویرایش خواهند شد. ما برای یافتن ویراستاران نیتیو تلاش بسیاری کرده‌ایم.

قیمت‌گذاری رایگان

تضمین محرمانگی

محتوای تمام اسناد شما در استاد ویراستار با درجه بالایی از حساسیت به صورت محرمانه باقی می‌ماند. این یک شعار نیست و یک واقعیت است.

قوانین و مقرّرات

دسترسی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

کارشناسان ما در استاد ویراستار به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته حتی در روزهای تعطیل برای پاسخگویی به شما حاضر خواهند بود

ارتباط با ما

منظور ما از ویرایش دقیقاً چیست؟

  • رفع خطاهای گرامری و دستوری
  • بهبود ساختار و برطرف کردن ناهمواری‌ها و نارسایی‌های متن
  • رفع ابهام و اعمال قواعد فصل و وصل
  • اصلاح انحراف از زبان علمی
  • بهبود کلمات و لغات
  • اطمینان از شیوایی و رسایی متن
  • تنظیم و ترفیع و…

چرا باید مقاله و متن خودمان را ویرایش کنیم؟

همانطور که می‌دانید مجلّه‌ها و ژورنال‌های معتبر بین‌المللی IEEE و Sciencedirect برای اینکه یک مقاله علمی را برای چاپ قبول کنند، آن را از فیلترهای سخت علمی و زبانی عبور می‌دهند. یعنی هم آن را از نظر محتوای علمی و تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌دهند و هم از نظر ساختار زبانی برّرسی می‌کنند. این برّرسی‌ها گاهاً بسیار سختگیرانه و بی‌رحمانه می‌باشند تا جایی که بنا بر تجربه ما یک اشتباه کوچک زبانی می‌تواند منجر به بازنگری مجدّد یا اصطلاحاً “ریوایز” شود و وقت پژوهشگران و نویسندگان مقاله را تا مدّتها تلف کند. حال اگر این اشتباهات (هرد دو نوع اشتباه علمی و زبانی) بسیار فاحش باشند به احتمال قطع به یقین مقاله مورد نظر را رد یا اصطلاحاً “ریجکت” می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود مقاله‌ای را که تدوین نموده‌اید نه یک‌ بار بلکه چندین بار به افراد متخصص در حوزه کاری خود بسپارید تا از نظر علمی آن را برّرسی کنند و احتمال بروز اشتباه در آن به حدّاقل ممکن برسد و از نظر زبانی با هر شخص متخصص در رشته خودتان که به او اعتماد دارید بدهید تا از نظر ساختار زبانی هم آن را ارزیابی کند تا در مسیر خود با سنگ‌اندازی‌های کمتری از سوی داوران مجله‌ها و ژورنال‌ها رو به رو شوید و از زمان خود به بهینه‌ترین روش ممکن استفاده کنید. استاد ویراستار به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی از این قبیل را تجربه نکنید.

ویرایش نیتیو چیست؟ و چه تفاوتی با ویراستاری ویراستاران ایرانی دارد؟

متون و اسنادی که توسط ویراستاران بومی در همان زبان مقصد ویراستاری شوند اصطلاحاً به صورت نیتیو ویرایش شده‌اند. این امر یعنی ویرایش متون، مقالات یا اسناد توسط ویراستاران بومی برای پژوهشگران یک مزیّت است زیرا ویراستاران نیتیو اولاً از لغات و ساختارهای بسیار روان‌تر و علمی‌تری در جای مناسب‌تری می‌توانند استفاده کنند و ثانیاً ارائه گواهی ویرایش نیتیو برای مجلات معتبر می‌تواند داوران آنها را مجاب کند که متن نوشته شده دارای حداقل ایراد از لحاظ زبانی و نگارشی است. استاد ویراستار با ارتباطات گسترده‌ای که با پژوهشگران برون مرزی دارد این امکان را فراهم آورده تا بتوان از خدمات ویرایش نیتیو برای پژوهشگران عزیز کشورمان استفاده کرد. همانطور که قبلاً ذکر شد این یک شعار نیست بلکه یک واقعیت است. شاید بتوان گفت برخی از ویراستاران ایرانی که بطور بسیار چشمگیری از ادبیات انگلیسی، فرانسه و … مطلع هستند از لحاظ ویراستاری بهتر از ویراستاران نیتیو عمل می‌کنند اما روند کنونی بدین صورت است که به ویراستاران نیتیو اعتماد بیشتری می‌شود.

واقعاً ویرایش هایی که به صورت نیتیو ثبت می‌شوند به افراد نیتیو واگذار می‌شوند؟

اگر برای اولین بار است که اصطلاح ویرایش نیتیو را می‌بینید شاید به این فکر می‌کنید که عجب امر شگفت انگیزی!!! مگر می‌شود که یک شخص بومی انگلیسی‌زبان از کشورهای پیشرفته مثل آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس یا نیوزلند یا حتی ایرلند و اسکاتلند برای دیگران ویراستاری کنند؟! در پاسخ باید گفت این امر اصلاً آنطور که فکر می‌کنید عجیب و غریب نیست و در دنیای کنونی با این حجم از ارتباطات پیشرفته امری عادی محسوب می‌شود. بسیاری از افراد در کشورهای مذکور هستند که از این راه امرا معاش نموده و حتی درامدهای بسیار بالایی از این طریق کسب می‌کنند. بنابراین می‌توانید در این امر به استاد ویراستار اعتماد کنید.

آخرین دیدگاه‌ها